Головна » 2012»Липень»14 » За носіння штик-ножа, стилета чи фінки можна сісти на три роки
12:28
За носіння штик-ножа, стилета чи фінки можна сісти на три роки
Будь-який ніж в руках зловмимсника може стати зброєю чи знаряддям злочину. Проте закон відносить певні з них в категорію "холодна зброя” і саме її тернополянам краще не носити і не зберігати вдома.
- Я часто ходжу в походи і надійний ніж під час подорожей — необхідний, - каже тернополянин Олег Калюжний. - На ринку чи в магазинах їх є величезний вибір. Різні форми, різний розмір. Та чув, що носити можна лише ножі, лезо яких на довше долоні. Все інше, нібито, зброя і за таке навіть кримінал може бути. То виходить, що з собою можна мати лише невеличкі ножики?
Як пояснили в обласній міліції інформація в чоловіка недостовірна. Людина може зберігати та з розумом використовувати будь-які ножі, якщо це не холодна зброя (приміром штик-ніж, стилет) або вони не потребують спеціальних дозволів — мисливські ножі.
- Завдати шкоди можна і кухонним, і складаним ножем, - пояснюють в відділі зв'язків з громадськістю обласної міліції. - На ринках і в магазинах справді великий вибір ножів. Я б радив такі речі людям купувати в спеціалізованих магазинах. Там вам точно не продадуть мисливський ніж, якщо немає відповідного дозволу. Тобто, чи то в похід, чи то на риболовлю можна брати будь-який ніж, що є в продажу.
- Щоправда, якщо людина з тим ножем піде не на природу, чи риболовлю, а, приміром, в місто гуляти, використає його для погроз чи захисту, то можуть бути й проблеми, - кажуть правоохоронці. - Тоді можуть бути підстави провести перевірку на приналежність ножа. Висновок — холодна це зброя чи ні, зможе зробити лише експерт-криміналіст. Розмір і форма, до слова, не є основними показниками.
Якщо ж людина достовірно знає, що ніж належить до холодної зброї, то правоохоронці радять її віднести в міліцію. Приміром, під час місячника добровільної здачі зброї. Тоді жодних наслідків, якщо звісно зброя не "засвітилась” у злочинах, не буде. Згідно ж із Кримінальним кодексом України, за виготовлення чи носіння холодної зброї карають штрафом у розмірі 850 гривень, а в окремих випадках і ув'язненням до трьох років.
ДОВІДКА Згідно із класифікацією Міністерства внутрішніх справ, холодна зброя це предмети та пристрої, конструктивно призначені та за своїми властивостями придатні для неодноразового завдання тяжких (небезпечних для життя у момент спричинення) і смертельних тілесних ушкоджень, дія яких заснована на використанні м'язової сили людини.